Pożegnanie Dyrektora śp. Dariusza Przyłasa

14 listopada odbył sie pogrzeb  Dyrektora naszej szkoły – śp. Dariusza Przyłasa.
Na początku tej uroczystości śp. Dyrektor został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju oświaty. Odznaczenie to przekazała na ręce Jego żony – pani Urszula Bauer, śląski kurator oświaty.
W czasie Mszy św. bardzo przejmującą homilie o przyjaźni wygłosił o. Waldemar Janecki OMI. Niejedna łza zakręciła się w oku, których nie było widać z powodu maseczek na twarzy. Pożegnanie rozpoczęła Pani Kurator Oświaty – Urszula Bauer. Po niej głos zabrali przedstawiciele Kurii Diecezji Gliwickiej – ks. Tadeusz Hrychorowicz, p. Maria Banduch – wiceprezes KSW w Lublińcu, p. Joanna Kierach – Dyr. Zespołu Szkół im. św. E. Stein, p. Antoni Buchała i p. Magdalenia Urbańska – przedstawiciele Zarządu Głównego KSW, o. Andrzej Korda OMI – przedstawiciel Prokury Ojców Oblatów z Poznania. Na końcu w imieniu rodziny zmarłego podziękowania przekazał o. Mariusz Legieżyńksi OMI – obecny proboszcz parafii św. St. Kostki. Po ceremonii pożegnalnej udaliśmy się na Cmentarz Komunalny aby zakończyć uroczystości pogrzebowe.
Zdj. – p. Jan Maniura

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *