Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

10 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 228 rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klasy Va przygotowali inscenizację, podczas której przypomnieli okoliczności tego ważnego wydarzenia. Przedstawili najważniejszych twórców konstytucji oraz istotne zmiany, które ustawa wprowadzała. Piątoklasiści w sposób zrozumiały dla kolegów przekazali wiedzę na temat tego wydarzenia i jego wpływu na dalsze losy i historię naszej ojczyzny. Akademia rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie ukazali

wagę i wartość drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji, uchwalonej 3 maja 1791 roku.
Słuchacze  mogli się przekonać, że mimo wewnętrznych sporów i nieporozumień, a przede wszystkim trudnej sytuacji politycznej, Polacy potrafili się porozumieć i wspólne dobro postawić wyżej niż własne prywatne interesy.

 

Przedstawienie, ilustrujące kulisy wydarzeń majowych uczniowie klasy Va przygotowali pod kierunkiem pani Brygida Cziudai. Opawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Gembała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *