Ferie w przedszkolu

Ferie zimowe w przedszkolu minęły niezwykle szybko, ale to za sprawą wielu ciekawych zajęć i atrakcji, w których brały udział przedszkolaki.

W pierwszym tygodniu dzieci przypominały sobie zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Poznawały także sporty zimowe oraz wzięły udział w przedszkolnej olimpiadzie. Nie zbrakło też wielu zabaw ruchowych oraz z chustą animacyjną, a także zajęć sensoplastycznych. Odwiedziła nas także pani Justyna z Filii nr 3 Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu z historią sympatycznej Myszki Pipi.

Podczas drugiego tygodnia kontynuowane były tematy związane z aktualną porą roku. Ponieważ aura była już bardziej wiosenna, przedszkolaki wraz z paniami stworzyły własny śnieg, dzięki czemu możliwe stało się ulepienie bałwana. Przedszkole odwiedzili także zawodnicy Lublinieckiego Klubu Karate Oyama, którzy zapoznali dzieci z zasadami obowiązującymi w Dojo oraz zaprezentowali sztuki walki. Na koniec dzieci mogły same spróbować swoich sił na macie treningowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *