ZIELONA SZKOŁA W PAWEŁKACH

9

W dniach 4-6 czerwca 2018r. uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach Zielonej Szkoły w Pawełkach.

Pierwszego dnia zaraz po rozlokowaniu się w pokojach i poznaniu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „ Pawełek” wyruszyliśmy na zwiedzanie okolicy. Po obiedzie czekała na nas niespodzianka  - wata cukrowa – z okazji Dnia Dziecka. Wieczorem wszyscy bawili się na Balu Leśnych Ludzi.

Kolejny dzień to wędrówka  po   Krajobrazowym  Parku nad Liswartą . Celem wycieczki było dotarcie do  niezwykłego  pomnika przyrody – prawie 100-letniego różanecznika katawbijskiego, zajmującego obszar 0,46 ha. Odpoczęliśmy nad stawem „Brzoza”.

Popołudnie upłynęły nam na grach i zabawach ruchowych na kompleksie sportowym , który znajduje się przy schronisku. Wieczorem grill przy pysznych kiełbaskach dopełnił udany dzień.

Oczywiście każdego dnia nie zapominaliśmy o nauce . Lekcje były uzupełniane obserwacjami jakie mogliśmy dokonać  w lesie, na łące i nad stawem.

Przez trzy dni dopisała nam świetna pogoda i dobre humory.

Joanna Wawrzyn

Dodaj komentarz