ZIELONA SZKOŁA W MURZASICHLU

IMG-20180604-WA0019

W dniach 21-25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein wyjechali na zieloną szkołę do malowniczej miejscowości Murzasichle, położonej w Tatrach, niedaleko Zakopanego.

W drodze na zieloną szkołę mieliśmy przystanek w Wadowicach, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Plac Jana Pawła II. Oczywiście skosztowaliśmy kremówek.

Po przyjeździe na miejsce do Domu Wypoczynkowego Kasprowy nastąpiło zakwaterowanie, przydzielenie pokoi, rozlokowanie. Atrakcją popołudniową był wyjazd wozami na Toporową Cyrlę, ognisko i pieczenie kiełbasek.

Następnego dnia czekał nas wyjazd do Zakopanego: spacer po Krupówkach, zwiedzanie „krzywego domku”, wjazd na Wielką Krokiew i szalone zabawy w Aqua Parku. Po powrocie odbyły się zajęcia dydaktyczne.

Atrakcją następnego dnia była wycieczka górska, której główne punkty to: Przełom Białki; zwiedzanie kościółka w Dębnie,  Góra Wdżar – ścieżka edukacyjna w Starych Kamieniołomach, Zapora w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. Po powrocie pływaliśmy w basenie w ośrodku i graliśmy na dworze w gry zespołowe. W tym dniu nasi czwartoklasiści wędrowali malowniczą Doliną Kościeliską.

W czwartek starsza grupa ponownie ruszyła w góry, wraz z przewodnikiem weszliśmy przez Rusinową Polanę na szczyt – Gęsią Szyję, schodziliśmy przez Wiktorówki, gdzie zwiedziliśmy kościółek Matki Boskiej Jaworzyńskiej i symboliczny cmentarz ludzi gór, którzy poświęcili swe życie, ratując innych.

W piątek nastąpiło wykwaterowanie z ośrodka i przejazd do Zakopanego: część grupy wjechała, a część weszła na Gubałówkę;  następnie spacerowaliśmy po Krupówkach i kupowaliśmy pamiątki.

O godz. 18.30 szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do Lublińca. To była bardzo udana wycieczka!

Agnieszka Jaźwińska

Komentarze zostały wyłączone.