Wyniki edycji jesiennej całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego „Cztery pory roku wokół mojej szkoły”

lut 09, 2019 Archiwum Brak komentarzy
Obraz 104

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii obiektu bądź obiektów z podanej listy ukazując równocześnie porę roku – jesień:

- rzeźba św. Edyty Stein

- pomnik bł. Józefa Cebuli

- aleja drzew Błogosławionych i Świętych

- drzewko św. Edyty Stein

- drzewko bł. Józefa Cebuli

- grota Lourdzka

- pomnik św. O. Eugeniusza de Mazenoda

- aktualny budynek szkoły (skrzydło prawe)

- dawny budynek szkoły (część środkowa)

- kościół pw. św. Stanisława Kostki.

Do edycji jesiennej Konkursu trwającej trzy miesiące: wrzesień, październik, listopad wpłynęło 21 prac konkursowych z ww. obiektami regionalnymi na terenie naszej szkoły.

I miejsce uzyskał Jakub Brol z kl. VII za fotografię jesienną przedstawiającą pomnik św. O. Eugeniusza de Mazenoda.

II miejsce zdobyła uczennica klasy Va – Zuzanna Stężała za zdjęcie dawnego budynku szkoły (część środkowa) w odbiciu jesiennego zachodu słońca.

III miejsce przyznano Zuzannie Kos z kl. VI za pracę fotograficzną prezentującą jesienną aleję drzew Błogosławionych i Świętych.

W pracach jury konkursowego udział wzięli nauczyciele naszej szkoły – organizatorzy konkursu: p. Monika Świerczyńska i p. Liliana Mzyk oraz fotograf p. Mirosław Szraucner ze Studia Foto-Art. Nagrody w Konkursie /edycja jesienna/ – ufundowano przez firmę WERIS Ewa Szraucner oraz z funduszy ze szkolnego kiermaszu.

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu edycji jesiennej oraz zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły od kl. I do VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum do przygotowywania prac fotograficznych w następnej – zimowej edycji tegoż Konkursu, trwającej od grudnia 2018r. do lutego 2019r.

Przypominamy również o celach naszego całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego  „Cztery pory roku wokół mojej szkoły”, którymi są:

- propagowanie edukacji regionalnej na przykładzie najbliższego otoczenia – terenu szkoły, sąsiadującego klasztoru i kościoła,

- znajomość obiektów regionalnych na ww. terenie;

- uwrażliwienie na piękno przyrody wokół nas objawiające się w czterech porach roku,

- doskonalenie techniki fotograficznej.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk