Wycieczka przedszkolaków do Żarek

IF

23 lutego grupy 4,5 i 6 latków wzięły udział w wycieczce do Żarek. Dzieci zwiedzały Muzeum Dawnych Rzemiosł mieszczące się w Starym Młynie, gdzie poznawały historię pięciu rzemiosł obecnych w Żarkach od wieków – młynarstwa, szewstwa, piekarstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Podczas zwiedzania muzeum dzieci wielokrotnie miały okazję dotknąć prezentowanych eksponatów, a także oglądały wiele filmików prezentujących poszczególne rzemiosła.
Oprócz zwiedzania Starego Młyna przedszkolaki odwiedziły także Manufakturę Słodyczy HokusPokuss, gdzie wzięły udział w warsztatach wyrobu lizaków. Był to niewątpliwie najsłodszy moment podczas wycieczki. Dzieci mogły nie tylko własnoręcznie przygotować lizaki, ale także spróbować słodyczy ręcznie przygotowywanych w Manufakturze.

 

Dodaj komentarz