Wycieczka pociągiem do Tarnowskich Gór26 września grupy 5 i 6 latków wyruszyły w podróż pociągiem do Tarnowskich Gór. Przedszkolakom towarzyszyły wielkie emocje, gdyż dla większości była to pierwsza podróż pociągiem! Trasa minęła w bardzo przyjemnej atmosferze, a na miejscu czekały kolejne atrakcje – zwiedzanie makiety kolejowej „Semafor”, która mieści się na dworcu w Tarnowskich Górach. Mieliśmy okazję podziwiać tętniące życiem sceny – domy, drogi, ludzie, pociągi, parki….Na torach o długości ponad 300m jeździły modele parowozów, lokomotyw spalinowych oraz elektrycznych. Dzieci miały okazję także samodzielnie sterować modelami pociągów na specjalnie na to przygotowanych makietach.
Niestety, czas wycieczki szybko minął i trzeba było wracać do Lublińca. Jednak jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz wyruszymy w podróż pociągiem

 

Dodaj komentarz