Wycieczka narciarska do Jaworzynki

IMG-20180112-WA0007

W dniach 9,10 i 11 stycznia odbyła się wycieczka narciarska do Jaworzynki. Pojechało na nią 26 osób z klas czwartych, piątej, szóstej i siódmej szkoły podstawowej pod opieką pań Joanny Wawrzyn i Aleksandry Najgebauer oraz pana Marcina Krupy – taty Igora i niezawodnego absolwenta naszego gimnazjum pana Oktawiana Kity – instruktora narciarskiego. Był z nami także pan Piotr – tata Sebastiana Borowca, który również pomagał w opiece.

Pierwszego dnia pogoda dopisała szusowaliśmy na stokach Złotego Gronia z podziałem na grupy z uwzględnieniem umiejętności. Po obiadokolacji i krótkim odpoczynku zorganizowaliśmy wieczór gier planszowych, karcianych i w kości. Następnie szaleliśmy na dyskotece.

W środę, ze względu na warunki atmosferyczne, zamknięto stację narciarską Złoty Groń. Pojechaliśmy więc, w poszukiwaniu odpowiednich warunków narciarskich, do Zwardonia. Zjeżdżaliśmy ze stoków Małego Rachowca. Popołudniu poszliśmy zrelaksować się do parku wodnego Oaza w Istebnej. Gdy wróciliśmy do pensjonatu Olza w Jaworzynce, czekały na nas świeżo upieczone smaczne drożdżówki. Następnie rozegraliśmy turniej „Jeden z trzynastu”, na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Najczęściej pytaną drużyną w drugiej rundzie byli Igor i Kacper. Do finału przeszli Piotrek i Marysia, Małgosia i Zuzia oraz Szymon i Patrycja – którzy zwyciężyli. Rozgrywka trwała dwie godziny!

Ostatniego dnia pogoda nie sprzyjała narciarzom, padał deszcz, warunki na trasach były trudne, dlatego zrezygnowaliśmy z nart i poszliśmy znów na basen. Następnie po obiedzie wróciliśmy do domu.

Trochę nam przykro, że nie udało się spędzić na nartach tyle czasu, ile sobie zaplanowaliśmy. Wycieczkę jednak uważamy za udaną, było bezpiecznie, sportowo i wesoło!

Może w przyszłym roku zima będzie dla nas bardziej łaskawa?

Aleksandra Najgebauer

Dodaj komentarz