Wycieczka do Wrocławia

w3

28 września uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum gościli we Wrocławiu – rodzinnym mieście św. Edyty Stein. Mieli oni okazję odwiedzić dom rodzinny naszej patronki, w którym znajduje się obecnie ekspozycja poświęcona świętej i jej rodzinie.

W czasie całodniowego pobytu w stolicy Dolnego Śląska młodzież zwiedziła całe zoo wraz z pawilonami, oraz Afrykarium, które było główną atrakcją wyjazdu. Największą atrakcję stanowiły  liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które  podziwiano z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.

Wycieczka do Wrocławia odkryła przed uczniami uroki tego miasta i z pewnością zachęciła ich do odwiedzenia go jeszcze nie jeden raz.

Aleksandra Wawroś

Dodaj komentarz