WYCIECZKA DO „TEATRU LALKI I AKTORA” W OPOLU

DSC_0155

23. lutego uczniowie klas VI i VII SP, a 27 lutego uczniowie klasy V im. św. Edyty Stein KSW wzięli udział w wycieczce do „Teatru Lalki i Aktora” w Opolu na spektakl „Zagubiony chłopiec”.

Tytułowy chłopiec to Michał, który  został pochłonięty – i to dosłownie – przez wirtualny świat gry komputerowej. By uratować Michała, jego młodszy brat  wkracza w ten świat i  musi zmierzyć się z pułapkami Sieci, która pożera czas tracony przez graczy i dzięki temu istnieje. Jak wiele można stracić, oddając swoje życie grze, jak trudno wyjść z jej podstępnych pułapek  – autorzy spektaklu przedstawiają ten proces w mroczny, magiczny sposób, tworząc niepokojącą baśń o młodych ludziach, którzy wybrali świat wirtualny zamiast realnego życia. Klimat świata strzelanek i nieustannej wojny rewelacyjnie podkreślała skromna, czarna scenografia, na której wyświetlano kod binarny i fragmenty gier oraz niepokojąca muzyka, częściowo wykonywana na żywo na gitarze i syntezatorze.

Po półtoragodzinnym spektaklu skorzystaliśmy z okazji i obejrzeliśmy wystawę poświęconą wojnie „Niepokój – intermedialna wystawa studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego”.

Następnie udaliśmy się do kina „Meduza”, gdzie odbyły się warsztaty „Bezpieczni w Sieci”, nawiązujące do spektaklu i wskazujące na zagrożenia, z którymi dzieci mogą zetknąć się, wchodząc do Internetu. Pełni wrażeń wróciliśmy do Lublińca, a temat spektaklu dał wszystkim wiele do myślenia.

Agnieszka Jaźwińska

Komentarze zostały wyłączone.