Wiwat Maj! Trzeci Maj!

20180511_092511

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

W piątek 11 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VII  przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Brygidy Cziudai i Agnieszki Jaźwińskiej. Natomiast dla klas I-III akademię przygotowała pani Agnieszka Morąg wraz ze swa klasą III a.  Oprawę muzyczną przygotował szkolny chór pod kierunkiem pana Krzysztofa Gembały.

Ważnym elementem akademii było wprowadzenie sztandaru szkoły oraz wspólne, uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego.  Żywa lekcja historii w wykonaniu uczniów klasy VII oraz pieśni o tematyce patriotycznej wykonane przez chór były dobrą okazją do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i historii Polski.  Cała społeczność szkolna  wysłuchała montażu słowno – muzycznego w skupieniu i z powagą.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Dariusz Przyłas. W krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie pierwszej polskiej konstytucji. Uczniom i nauczycielom podziękował za zaangażowanie w obchody tego święta.

Komentarze zostały wyłączone.