Uczniowie naszej szkoły udali się za granicę ….

sty 18, 2018 Archiwum Brak komentarzy
SAMSUNG DIGITAL CAMERA

O tym, że między lekcjami można też przekraczać granicę, przekonali się uczniowie klasy V oraz gimnazjaliści na zajęciach języka mniejszości narodowej w ramach kulturoznawstwa i edukacji regionalnej. W dniach 17-18 stycznia dwie grupy uczniów naszego Zespołu Szkół zwiedziły przepiękną plenerową wystawę wewnątrz Domu Courantów poświęconą historycznej granicy na Górnym Śląsku. Wystawa czasowa została udostępniona mieszkańcom naszego miasta przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, dlatego też zawiera dwujęzyczne materiały audiowizualne o wartości historycznej. Przemierzając realną granicę, spacerując między słupami granicznymi z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wspomnień mieszkańców dawnych terenów przygranicznych w języku polskim i niemieckim, bowiem stanowiska z opisami, szkicami i zdjęciami zawierają również autentyczne nagrania świadków historii. Nasze spotkanie z historią, geografią, kulturą i gwarą było pasjonującą lekcją w regionie o regionie.

L. Mzyk

Dodaj komentarz