Turniej Młodych Talentów 2017

maj 17, 2017 Archiwum Brak komentarzy
2

11 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW odbył się V Powiatowy Turniej Młodych Talentów dla szóstoklasistów.

Wzięli w nim udział reprezentanci sześciu szkół powiatu lublinieckiego: Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu, Szkoła Podstawowa  w Kośmidrach, Szkoła Podstawowa w Kochanowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zborowskiem oraz Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

Na rozwiązanie niełatwych, często wymagających nieszablonowego myślenia zadań  uczestnicy mieli półtorej godziny. Zespoły dwuosobowe rywalizowały w drużynach humanistyczno – językowej i matematyczno – przyrodniczej.

W zestawie zadań z matematyki znalazły się treści, których rozwiązanie wymagało m.in. użycia kalkulatorów, z zakresu nauk przyrodniczych – zadania z mapą.

W zestawie z języka polskiego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując zadania gramatyczne, przypominając zasady ortograficzne, a w części z języka angielskiego tłumaczenie tekstu, uzupełnianie zdań, znajomość wyrażeń prezentowanej piosenki.

Zwycięskie drużyny w obu kategoriach zdobyły symbol naszego konkursu – przepiękne ceramiczne sowy oraz razem ze zdobywcami 2. i 3. miejsca, a także z zespołami, które zdobyły wyróżnienia otrzymały ciekawe nagrody rzeczowe.

Zmaganiom konkursowym przyglądały się obecne opiekunki zespołów goszczących u nas szkół, a po zakończonym konkursie pomagały w ocenie prac wszystkich drużyn.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

ZESPÓŁ HUMANISTYCZNO – JĘZYKOWY

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu

2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

3. Szkoła Podstawowa w Kochanowicach

Wyróżnienie zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Kośmidrach.

ZESPÓŁ MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

2. Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

3. Szkoła Podstawowa w Kochanowicach

Wyróżnienie zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu

Nagrody zwycięzcom wręczał dyrektor szkoły Pan Dariusz Przyłas oraz Pan Andrzej Gajda, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec.
Opiekunowie i uczestnicy tuż przed ogłoszeniem wyników udali się na poczęstunek ufundowany przez PIEKARNIĘ CUKIERNIĘ PAKUŁA.

Tegoroczny TURNIEJ MŁODYCH TALENTÓW sponsorowali:

v  Nadleśnictwo Lubliniec

v  Spółdzielnia Uczniowska Wyrwigrosz