Sukces fotograficzny Zuzi Stężały z klasy VA!

sty 22, 2019 Archiwum Brak komentarzy
P1180546

Z przyjemnością informujemy, że Zuzanna Stężała – uczennica naszej szkoły uzyskała I miejsce w VI Powiatowym Konkursie Krajoznawczym „Znam Lubliniec i okolice”  w kategorii klas V – VI (I grupa wiekowa) zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lublińcu.

Celami konkursu były:

- poznanie Ziemi Lublinieckiej – jej przyrody, zabytków, historii, krajobrazu,

- poznanie miejsc związanych z Patronką Lublińca – zgodnie z wykazem zamieszczonym w „Regulaminie Odznaki Krajoznawczej im. Edyty Stein”

- włączenie się w obchody związane z 10. rocznicą nadania miastu Patronatu Edyty Stein,

- kształtowanie emocjonalnego stosunku do dziejów naszej Małej Ojczyzny.

Tematem pracy konkursowej był jeden z obiektów objętych Regulaminem Odznaki Krajoznawczej im. Edyty Stein lub inny obiekt na terenie Lublińca związany z Patronką miasta, a nie uwzględniony w powyższym Regulaminie, np. rzeźby plenerowe poświęcone tej postaci w Lublińcu.

Zuzia wykonała trzy przepiękne konkursowe zdjęcia, dwa z nich przedstawiały macewy na cmentarzu żydowskim w Lublińcu, trzecie prezentowało rzeźbę plenerową Patronki szkoły i miasta przed Zespołem Szkół im. św. Edyty Stein.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w dniu 22 stycznia 2019r. w Muzeum Edyty Stein w Lublińcu, gdzie w dniach 9-16 stycznia br. miała miejsce również wystawa pokonkursowa prac ww. Powiatowego Konkursu Fotograficznego. Gratulujemy Zuzi „miłości do naszej małej ojczyzny” oraz pasji fotograficznej, która przekłada się na sukcesy i rozwój osobowości regionalnej.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk

Dodaj komentarz