SPOTKANIE Z POLICJANTEM

P1130857

Dnia 21 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem  z  Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla naszych uczniów i przedszkolaków przeprowadził  st. sierż. Michał Sklarczyk.
Głównym tematem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa    na drodze. Pan policjant przypomniał jak należy postępować podczas przechodzenia przez jezdnię, oraz jak korzystać z chodnika i ścieżek pieszo -rowerowych. Uświadomił także, że każdy uczeń, bez względu na wiek, ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Starszym uczniom naszej szkoły Pan Michał przedstawił założenia i cel Europejskiego Dnia Bez Ofiar  Śmiertelnych Na Drogach, który przypadał w tym właśnie dniu.
Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi  za poświęcony nam czas  i ciekawe spotkanie.

Komentarze zostały wyłączone.