Sensoplastyka w przedszkolu

IF

15 marca w przedszkolu odbyły się zajęcia dla wszystkich przedszkolaków z sensoplastyki.
Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, słuchu, smaku. Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Dzięki wprowadzeniu działań sensoplastycznych w pracy
z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.
Takie zajęcia to również: poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej i czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania. Najważniejsze jest tworzenie, dotykanie, wąchanie, … radość, uśmiech
i dobra zabawa!!!
I tak właśnie było dzisiaj w naszym przedszkolu !!! W ramach tych zajęć mieszano wodę z mąką, a potem z barwnikami. Później przyszła pora na różne masy plastyczne z wykorzystaniem naturalnych składników: mąki, grochu, fasoli , makaronu – które sprawiły dzieciom niesamowite doznania. Dzieci były oczarowane tym co się działo na ich oczach i były bardzo zaskoczone, iż mogą się pobrudzić od stóp do głów. Wymieniały się masami, porównywały czym się różnią.
a na koniec wspólnie stworzyły dywan sensoryczny po którym spacerowały.
Zajęcia poprowadziła Pani Honorata Majczyna- mama ucznia z naszej szkoły oraz Pani pedagog Edyta Heluszka.
Następne zajęcia już wkrótce :-)

Dodaj komentarz