„Recycling! Na klar!” – wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim!

lut 04, 2019 Archiwum Brak komentarzy
SAMSUNG DIGITAL CAMERA

25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w listopadzie 2018r. w ogólnopolskim Konkursie „Recycling – na klar!” w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch” /Z niemieckim w drogę/ zorganizowanym przez Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictwem LektorKlett.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do tematu: „Recycling? Kein Thema!” przy zastosowaniu dowolnej techniki, w tym: plakaty, instalacje przestrzenne, inne. Prace można było wykonać indywidualnie lub w zespołach 2-3 osobowych. Celem konkursu była promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w ocenie prac brano pod uwagę: oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenia ogólne oraz warstwę językową.

Nasza szkoła została wyróżniona wśród 10 najlepszych szkół w Polsce biorących udział w konkursie, a jedyna na Śląsku. A oto uczniowie biorący udział w konkursie:

Klasa II B: Chmura Anna, Kasperski Bartosz, Kazuch Emilia

Klasa IVA: Zajda Zuzanna, Zielińska Emilia

Klasa IVB: Kawik Róża, Katryniok Weronika, Niedziałkowska Zuzanna

Klasa VA: Chmura Maria, Koza Tomasz

Klasa VB: Barankiewicz Jakub, Borowiec Sebastian, Dulok Roberto, Kaczor Mariola, Kasprzyk Emilia, Koza Kacper, Piekacz Jakub, Pisarska Klaudia

Klasa VII: Brol Jakub, Chmiel Małgorzata, Chmurak Zuzanna, Hibner Kamila

Klasa III gimnazjum: Budzik Olga, Burek Julia, Laska Agnieszka

Uczniowie przygotowali prace konkursowe pod opieką nauczycieli języka niemieckiego: p. Marty Leśniowskiej, p. Sylwii Świercok oraz p. Liliany Mzyk.

W grudniu 2018r. zorganizowano w naszej szkole wystawę prac konkursowych, bowiem na Konkurs wysyłano zdjęcia prac.

W dniu 4 lutego 2019r. naszą szkołę odwiedziła p. Małgorzata Bubik reprezentująca Instytut Goethego z Krakowa, która przeprowadziła warsztaty nt. recyklingu dla uczniów naszej szkoły biorących udział w Konkursie. Uczniowie otrzymali również dyplomy oraz nagrody za udział w Konkursie.

Gratulujemy naszym uczniom – zwycięzcom w ogólnopolskim Konkursie pasji w nauce języka oraz kreatywności w podejściu do zadania konkursowego, a także umiejętności współpracy w zespole tym uczniom, którzy wykonali prace zespołowe.

Nauczyciel języka niemieckiego: L. Mzyk

Dodaj komentarz