Przygoda ze sztuką

20171005_112032

5. października 2017 r. uczniowie klas V, VI oraz VII wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Katowic.

Pierwszym punktem programu były lekcje na temat różnych dziedzin sztuki w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego, we wspaniale zaaranżowanych, nowoczesnych wnętrzach, na ziemi i pod ziemią. Uczniowie klasy V uczestniczyli w lekcji pt. „ABC teatru”, szóstoklasiści zgłębiali tajniki fotografii „W ciemni fotoamatora”, a uczniowie klasy VII przeżyli fascynującą przygodę „Na tropach Tomka”, rozwiązując zagadki związane z wędrówkami Tomka Wilmowskiego, bohatera książek Alfreda Szklarskiego.

Kreatywne zajęcia trwały około 75 minut, następnie uczniowie mogli odpocząć w kawiarence Muzeum Śląskiego, a chętni także zakupić piękne pamiątki, głównie związane z Górnym Śląskiem lub ze sztuką.

Kolejnym punktem programu był spektakl pt. „W 80 dni dookoła świata” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Trwające dwie godziny przedstawienie, będące adaptacją książki Juliusza Verne’a, zachwyciło bogactwem scenografii, wartką akcją, dowcipnym językiem dialogów i ciekawym pomysłem – komentującym akcję zespołem muzycznym, aktywnie uczestniczącym w spektaklu. Napięcie rosło aż do zaskakującego finału, rozładowywane jedynie przez salwy śmiechu widzów, którzy żywo reagowali na „wycieczki” aktorów na widownię i przybijanie piątek.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Lublińca około 16.30, wycieczkę uznając za udaną.

Agnieszka Jaźwińska

Komentarze zostały wyłączone.