Projekt eTwinning w naszej szkole

lis 13, 2018 Archiwum Brak komentarzy
5a

W roku szkolnym 2018/2019, na przełomie października rozpoczęliśmy w naszej szkole współpracę międzynarodową w ramach Programu e Twinning, w którym prężnie działamy od trzech lat. Realizowany  Program eTwinning – Europejska Współpraca Szkół umożliwia naszej szkole realizację projektów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z zagranicy, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie klas 5 i 6  Szkoły Podstawowej   nawiązali korespondencję listową z rówieśnikami ze szkoły z Barcelony w Hiszpanii.    Tematyka projektu  nawiązuje do podstaw programowych oraz zainteresowań uczniów. Podczas realizacji projektu uczniowie doskonalą znajomość języka angielskiego, poznają kulturę , odnajdują swoje miejsce w Zjednoczonej Europie. Uczą się, jak zaistnieć w kulturze globalnej, jednocześnie nie tracąc własnej tożsamości, promując swój kraj i jego dorobek kulturowy. Na zdjęciach pierwsze listy otrzymane od rówieśników z Hiszpanii.

Dodaj komentarz