Powiatowy Konkurs Historyczno-Artystyczny „Irena Sendlerowa i jej czasy” – podsumowanie

mar 09, 2018 Archiwum Brak komentarzy
20180307_085633

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie historyczno-artystycznym „Irena Sendlerowa i jej czasy”. Organizatorem konkursu był Międzyszkony Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej w Lublincu.

 

Celem konkursu było m.in. upamiętnienie postaci Ireny Sendlerowej, rozbudzenie zainteresowań historią II wojny światowej oraz  rozwijanie wyobraźni i zdolności artystycznych uczniów.

 

Konkurs zorganizowany był w dwóch kategoriach: praca plastyczna-lapbook -  klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz praca multimedialna – klasy 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

 

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Hanna Cichocka z klasy IV b oraz Aleksandra Mucha z klasy V zdobyły I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Filip Świerc uczeń klasy VII w swojej kategorii wiekowej zajął III miejsce.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 7 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Hani, Oli i Filipowi gratulujemy wspaniałego sukcesu.

Dodaj komentarz