Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej -2018

Bez tytułu

W dniach 24- 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej.  Był to już 21 Festiwal, a od 15 lat organizowany właśnie przez Zespół Szkół im. św. E. Stein.

Jak co roku festiwal gromadzi  utalentowanych młodych ludzi.
Pierwszego dnia festiwalu mogliśmy wysłuchać 12 uczestników którzy przyjechali do nas ze szkół podstawowych z całego powiatu lublinieckiego.
Zwycięzcami mogli czuć się wszyscy, jednak jury postanowiło wyróżnić 5 uczestniczek.
Drugiego dnia gościliśmy w naszych progach przedszkolaków z powiatu lublinieckiego. Na deskach naszej sceny zaprezentowało się, aż 21 uczestników, a poziom był bardzo wyrównany. Po długich obradach jury narodziło wszystkich uczestników, a szczególne wyróżnienie wręczyli oni, aż dziesięciu z nich.
Podczas festiwalu nie zabrakło atrakcji. Czas umilali nam m.in. uczniowie naszej szkoły którzy przygotowali dla nas kilka tańców i piosenek, które na długo zapadną nam  w pamięci.
Swoją obecnością podczas festiwalu zaszczycili nas również znamienici goście: Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Paweł Zając,Superior Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Lucjan Osiecki, Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła, Burmistrz Miasta Edward Maniura, Przedstawiciele Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców panie Maria Banduch i Elżbieta Kucharska, Przedstawiciel Gościa Niedzielnego Jan Maniura.
Tegoroczny Festiwal Piosenki Religijnej możemy zaliczyć do udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejny. Do zobaczenia za rok!
Katarzyna Pluta

Dodaj komentarz