ODKRYWCY ŚWIATA

g3

23 października w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczysta siódma inauguracja nowego roku akademickiego 2018/2019. Dziekan Akademii Młodych Odkrywców dr Andrzej Boczarowski przywitał rozemocjonowanych studentów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nami, a także tych, którzy uczestniczą w niej od lat.

Na wszystkich studentów czekała moc wrażeń i potężna dawka wiedzy. Wykłady inauguracyjne – dla młodszych studentów „Fabryka dinozaurów”, a dla starszych „Ewolucja organizmu – szczęki i zęby” – wygłosił dziekan AMO.

W nowym roku akademickim, 360 młodych naukowców szkół lublinieckich (w tym Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3) będzie odkrywało tajemnice medycyny, historii, geologii, paleontologii i nauk ścisłych uczestnicząc raz w miesiącu w atrakcyjnych wykładach i pokazach doświadczalnych z wykładowcami i ekspertami w roli przewodników.

Organizatorzy AMO