Nietoperze są niesamowite!

9

Dlaczego nietoperze śpią głową w dół? Czy gdyby nie one mielibyśmy do czynienia z plagą komarów? Odpowiedzi na te i inne trudne pytania szukali 17 stycznia studenci Akademii Młodych Odkrywców, a pomagał im w tym zoolog, dr Wojciech Sierka w bogato ilustrowanym wykładzie pełnym nietoperzowych faktów, animacji i unikatowych ujęć foto.

Nietoperze są niesamowite! To dziwaczne, małe zwierzęta i jedyne ssaki, które potrafią aktywnie latać. Są one bardziej spokrewnione z ludźmi niż z myszami. Trochę trudno je podglądać, ponieważ uaktywniają się, kiedy śpimy, nocą. Odkrywcy, Poszukiwacze i Eksperci dowiedzieli się, co ciekawego można robić i w jaki sposób to czynić, by zaangażować się w pomoc tym pożytecznym i chronionym w całej Polsce zwierzakom. Było o echolokacji (pokaz urządzeń do nagrywania ultradźwięków nietoperzy – batcoreder @ baton), budowie ciała nietoperzy (doskonałe eksponaty nietoperzy z Indonezji i Borneo), szkielecie (preparat epoksydowy), połowach (mgliste siatki łowne).

Jeśli młody badaczu chcesz więcej dowiedzieć się o nietoperzach z Twojego podwórka przystąp do klubu batworkera! Zainstaluj z mamą lub tatą batbox’a obok Twojego domu – nietoperze już tam na niego czekają!

Organizatorzy AMO

 

Dodaj komentarz