Narodowe Święto Niepodległości

IMG_20171117_132414
17 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna ubrana była w galowy strój szkolny.
Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru odśpiewany został hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy VI i VII zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawili trudne losy naszej ojczyzny, okoliczności jakie doprowadziły do zaborów oraz walkę Polaków o niepodległość.
Akademia z okazji Dnia Niepodległości jest elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole. Sceneria oraz podniosły nastrój wywołały wzruszenie, zmuszając do refleksji. Uroczystość pozwoliła lepiej zrozumieć motywy bohaterstwa tych, którzy poświęcili swoje życie w walce z zaborcami o niepodległość kraju, w walce z okupantem o wolność naszej Ojczyzny.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała występującym za przygotowanie uroczystego apelu. Oprawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Gembała, dekoracje panie Joanna Wawrzyn i Agata Kowalska, scenariusz Agnieszka Jaźwińska i Brygida Cziudai.

Komentarze zostały wyłączone.