Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego 2017

IMG-20171214-WA0001

13 grudnia gościliśmy zawodników wraz z opiekunami ze szkół z: Kochcic, Woźnik, Strzebinia, Kochanowic, Ciasnej, Koszęcina, Sierakowa, Pawonkowa,  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu.

Uczniowie najpierw rozwiązywali trzy szybkie jednominutowe testy:  mnożenie, dzielenie, zadania z okienkiem. Później test sprawdzający nie tylko umiejętność rachowania, ale także logiczne myślenie.

Po tych zmaganiach, w oczekiwaniu na wyniki, odbyły się pokazy fizyczne przygotowane  przez nauczycielkę fizyki panią dr Aleksandrę Wawroś oraz poczęstunek – ciasteczka sponsorowane przez firmę PAX, pana Wojciecha Pakuły i ciepłe danie przygotowane przez Janina Catering, pana Piotra Plazy.

Zwycięzcą – „Mistrzem Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego” został Filip Kasperczyk, II miejsce po bardzo wyrównanej dogrywce uzyskał Maksymilian Zyśko, na trzecim miejscu uplasował się Piotr Szatan.

Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie.

 

Konkurs przygotowały opiekunki Spółdzielni Uczniowskiej oraz SKO – organizacji, które działają w naszej szkole.

Panie są także nauczycielkami matematyki, dlatego wiedzą jak ważna jest umiejętność szybkiego rachowania oraz logicznego myślenia. Konkursy takie jak ten są na pewno motywujące do rozwijania tych umiejętności.

Dziękujemy sponsorom nagród i poczęstunku: Spółdzielni Uczniowskiej, SKO, firmie „Pax” – pana Wojciecha Pakuły, firmie Janina Catering – pana Piotra Plazy.

Komentarze zostały wyłączone.