„Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej. Walka-Budowa- Obrona” – ogólnopolski konkurs wiedzy.

lis 07, 2018 Archiwum Brak komentarzy
mde

W dniach 26-27 października 2018r. na Jasnej Górze spotkało się 39 drużyn, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej. Walka-Budowa- Obrona. Organizatorem konkursu była Rada Szkół Katolickich.

 26 października o godzinie 16.00 odbyła się część pisemna konkursu. Wyniki zostały ogłoszone następnego dnia. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn z najwyższą liczbą punktów. Druga ustna część konkursu odbyła się na żywo. Pozostali uczestnicy byli świadkami ich rywalizacji o najlepsze miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się obszerną wiedzą z zakresu literatury, malarstwa, heraldyki i historii. Część ustna konkursu odbyła się w Auli Papieskiej. Poprowadził ją aktor Michał Chorosiński.

Naszą szkołę w konkursie reprezentował zespół w składzie: Karolina Krupa, Anna Kierach i Patryk Pilarski pod opieką pani Brygidy Cziudai.

Dodaj komentarz