„Królewna Śnieżka” – spektakl w wykonaniu uczniów klasy VI

DSCN1708

Klasa VI, choć to nieliczny zespół klasowy,  to jednak obdarzony odwagą, posiadający doświadczenie sceniczne i niewątpliwy talent aktorski. Jak co roku podjęliśmy więc wyzwanie, aby wystawić przedstawienie dla uczniów naszej szkoły. Tym razem postanowiliśmy wybrać coś zabawnego i po wielu zażartych dyskusjach nasz wybór padł na komediową przeróbkę bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach. Mimo ograniczonych możliwości obsadowych podjęliśmy się tego trudnego zadania i większość uczniów dosłownie dwoiła się i troiła na scenie, pospiesznie zmieniając kostiumy za kulisami, aby wcielić się we wszystkie postacie. Po wielu próbach 12 czerwca nadszedł dzień premiery i zaprezentowaliśmy nasz spektakl dwukrotnie – dla uczniów klas IV-V oraz dla gimnazjalistów z klasy I. Spotkaliśmy się z bardzo dobrym odbiorem, zarówno uczniowskim jak i nauczycielskim. Pełni satysfakcji, w blasku fleszy i w burzy gromkich oklasków uczniowie schodzili ze sceny, obiecując sobie, że za rok znów tu wrócimy w kolejnej, zaskakującej odsłonie.

Agnieszka Jaźwińska

Komentarze zostały wyłączone.