Kolorowy zawrót głowy

IMG_6866

18 maja uczniowie klasy III gimnazjum w ramach realizowanego projektu czytelniczego „PoczytajMy” zaprosili 6-latków naszego przedszkola do zaczarowanego świata kolorów.

Jeśli mowa o kolorach to oczywiście nie mogło zabraknąć tęczy, która została „własnoręcznie” stworzona przez najmłodszych. Co ciekawe dowiedzieliśmy się, że światło może odbijać się wiele razy w kropli tworząc drugi widoczny dla nas łuk czyli tęczę wtórną.

Później na scenie auli szkoły wystąpili uczniowie, którzy przedstawili  przedszkolakom „Bajkę o motylku i tęczy”. Nie obyło się bez braw i wspólnego zdjęcia z początkującymi aktorami.

Dużo emocji i radości dostarczyli naszym najmłodszym chemicy, wykonując kolorowe eksperymenty.  A na koniec gimnazjaliści przygotowali przepyszną niespodziankę, serwowano porządną dawkę witamin w postaci kolorowych drinków owocowych, które z pewnością ugasiły niejedno pragnienie.

Jednym słowem było kolorowo, naukowo i smacznie!!!

Dodaj komentarz