„Jak przygoda to tylko w Warszawie”

4

W piątek 8 czerwca o godzinie 4:20 wszyscy uczniowie klasy III naszego gimnazjum wraz z opiekunkami panią Aleksandrą i panią Nikolą wyruszyli w kilkugodzinną podróż autokarową, „naładowani” pozytywną energią i chęcią zwiedzenia stolicy.

Zgodnie z planem wycieczki rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, który dzielił się z nami ciekawostkami o Warszawie. Kolejno zwiedzaliśmy Plac Zamkowy, gdzie wysłuchaliśmy historii dotyczącej Kolumny Zygmunta, katedrę św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza oraz w czasie przejazdu autokarem inne zakątki Warszawy. Na koniec udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich.

Najważniejszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenie.

Trzeciej klasie dziękuję za ostatnią w gimnazjum wycieczkę klasową i świetną atmosferę – to była jedna z tych wycieczek, których się nie zapomina, a ta – wyjątkowa – na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci.

Wychowawczyni Aleksandra Wawroś

Dodaj komentarz