„JAK GREK Z PERSEM…”

1h

Czy jest możliwe, aby choć na chwilę stanąć w zbroi pod Termopilami i dowodzić jedną z dwóch potężnych armii, które starły się ze sobą w wiekopomnym boju? Oczywiście, że jest:)

„Jak Grek z Persem…” to niezwykle barwna opowieść pana Michała, która  26 września przeniosła studentów Akademii Młodych Odkrywców na antyczne Bałkany oraz do owianego tajemnicą świata starożytnych Persów.

Młodzi słuchacze nie tylko dowiedzieli się jak powstały i jak rozwijały się kultury po obu stronach Morza Egejskiego, ale i mogli wcielić się w żądnego władzy Kserksesa lub bystrego i sprytnego wodza, obrońcę Aten -Temistoklesa.

Odkrywcy, Poszukiwacze i Eksperci zrozumieli, czym była „tyrania wschodu” i gdzie narodziła się demokracja. Przekonali się, czy lepiej było urodzić się filozofem w Atenach, czy umierać na polu chwały za Spartę lub Aleksandra Wielkiego i jego wspaniałą Helladę.

Dodaj komentarz