Integracja w Ojcowskim Parku Narodowym

wrz 25, 2018 Archiwum Brak komentarzy
IMG-20180924-WA0018

21 września 2018 r. uczniowie klas VII i VIII SP wraz z wychowawczyniami i panią pedagog wyruszyli do Ojcowskiego Parku Narodowego. Naszym celem były zajęcia profilaktyki zintegrowanej i integrujące grupę, prowadzone przez Fundację Wspomagającą Wychowanie „Archezja”. Podzieleni na dwie grupy przez pięć godzin wędrowaliśmy Doliną Prądnika pod opieką prowadzących zajęcia p. Ady i p. Magdy. Naszymi przystankami były: Kaplica „Na Wodzie”, ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie, punkt widokowy „Jonaszówka”, Jaskinia Ciemna z rekonstrukcją obozowiska neandertalczyków oraz Osada Praojców „Archezja”. Każdy przystanek poświęcony był innym wartościom ważnym w życiu, uczniowie dyskutowali, prezentowali kalambury, słuchali opowieści z ukrytym przesłaniem, równocześnie zdobywając wiedzę na temat odwiedzanych miejsc. Na ostatnim przystanku w Osadzie Praojców „Archezja” uczniowie strzelali z łuku, a na koniec pałaszowali pyszne kiełbaski. Przed godziną 17 w doskonałych nastrojach, wygrzani ostatnimi promieniami letniego słońca, wróciliśmy do Lublińca.

Agnieszka Jaźwińska

Dodaj komentarz