lis 27, 2018 Archiwum Brak komentarzy
IMG_7672

22 listopada 2018 o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Historii Katowic w Katowicach odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

W uroczystości udział wzięli:

- Śląski Wicekurator Oświaty – pan Jacek Szczotka

- Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie – pani Katarzyna Wilk

- przedstawiciele Muzeum Historii Katowic – pani Agata Muszyńska i pan Mariusz Maciów

- Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursowej – pani Iwona Dorożyńska

- Wiceprezes Fundacji „Zawsze Warto” – pani Ewa Rosicka

- Przewodniczący Rady Programowej Fundacji „Zawsze Warto” – pan Adam Radzikowski

- Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców – pan Dariusz Przyłas

- Prezes Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu – pani Renata Sady.

Obowiązki zawodowe nie pozwoliły na przybycie Posła na Sejm RP pana Andrzeja Gawrona. W jego imieniu odczytany został list skierowany do Laureatów Konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe z rąk pani Ewy Rosickiej oraz pana Jacka Szczotki ufundowane przez Fundację „Zawsze Warto”, Narodowy Banka Polski, miasto Katowice oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Lublińcu.

Pan Dariusz Przyłas podziękował wszystkim osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do zorganizowania VI Dyktanda Niepodległościowego, którego druga edycja odbyła się w województwie śląskim. Jako podziękowanie zostały wręczone figurki wykonane w pracowni ceramicznej Zespołu Szkół im. św. E. Stein KSW w Lublińcu.

Po części oficjalnej Laureaci wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni do zobaczenia dwóch multimedialnych wystaw opowiadających o dziejach Katowic.

Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Firmę Janina Catering z Lublińca.

W tym roku w Dyktandzie wzięło udział 186 placówek i 7149 uczniów:

- 5335 w kategorii dla uczniów klas IV – VI

- 1247 w kategorii dla uczniów klas VII – VIII i gimnazjum

- 567 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Najliczniej w Dyktandzie w województwie śląskim udział wzięli uczniowie:

- Szkoły podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie – 67 osób.

- Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach – 258 osób.

- I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach – 94 osoby.

Wszystkim Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji Konkursu.

Agnieszka Strzelczyk

Hanna Krupa