sty 17, 2019 Archiwum Brak komentarzy
IMG_8238

Finał IV Powiatowego Konkursu Historyczno – Krajoznawczego „Lubi mi się tu być – nasze ulice i ich patroni” odbył się w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu, w czwartek 17 stycznia.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

- Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura oraz Starosta Lubliniecki Pan Joachim Smyła.

Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV – VI SP oraz klasy 7,8 SP oraz

3 gimnazjum mieli za zadanie zaprezentować jury konkursu oraz zgromadzonej publiczności przygotowane osobiście prezentacje multimedialne z bohaterem wybranej przez siebie ulicy.

Do konkursu stanęli uczniowie lublinieckich szkół podstawowych – SP nr 1, SP nr 3 oraz ZS im. św. Edyty Stein KSW. Do finału zakwalifikowało się dziesięcioro uczestników.

Jury w składzie:

- Przewodniczący: Pan Sylwin Bechcicki;

- Członkowie: Pan Kazimierz Bromer, Pani Dorota Opałka, Pani Katarzyna Koza i Hanna Krupa, miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wyrównany. Po burzliwej dyskusji przyznano następujące miejsca na podium:

KATEGORIA KL. IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce: Jakub Pluta – SP im. św. Edyty Stein

II miejsce: Piotr Kierach – SP im. św. Edyty Stein

III miejsce: Magdalena Kansy – SP nr 1

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Słota oraz Mateusz Kniejski – SP nr 3

KATEGORIA KL. 7,8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ oraz III GIMNAZJUM

I miejsce: Karolina Krupa – ZS im. św. Edyty Stein KSW

II miejsce: Małgorzata Wawroś – ZS im. św. Edyty Stein KSW

III miejsce: Aleksander Dziwis – SP nr 3

Wyróżnienia otrzymali: Anna Kierach oraz Antoni Kanclerz – ZS im. św. Edyty Stein KSW

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów nagród konkursowych: Firmy KOSPAN Karina i Marek Kąpała, KOZACOM Tomasz Koza, Spółdzielni Uczniowskiej „Wyrwigrosz”, Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

Organizatorki konkursu – Katarzyna Koza i Hanna Krupa – gratulują zwycięzcom i zapraszają młodzież do kolejnej, piątej edycji zmagań historyczno – krajoznawczych w przyszłym roku szkolnym.