Festiwal Nauki w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein

DSC00277

Tradycyjnie nasz szkolny festyn odbył się razem z VIII Festynem Rodzinnym „U Oblat”. W niedzielę 3 czerwca  imprezę rozpoczęła Eucharystia o godz. 14.30, następnie uczniowie naszej szkoły prezentowali na scenie swe umiejętności taneczne i wokalne. Ponadto wszyscy uczestnicy festynu mogli skorzystać z takich atrakcji jak: zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczeni naukowe, podroż w kosmos  – Planetarium, wioska rycerska – Opolskie Bractwo Rycerskie, wystawa „Skarby mórz i oceanów”, konne przejażdżki. Na najmłodszych czekało malowanie twarzy, malowanie kredą i farbami po płytach chodnikowych, baloniki.

Prawdziwą furorę zrobiły przyniesione przez naszych uczniów zwierzątka, a zwłaszcza cztery młode kózki.

Pogoda sprzyjała jak nigdy, atrakcjom i wesołej zabawie nie było końca. Szkoła otwarła swe drzwi dla chętnych, którzy zechcieli odwiedzić nasze pracownie, w tym najnowocześniejszą w powiecie – pracownię chemiczną.

Pozostaję mieć nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie licznym gronie gości i uczestników, a atrakcje będą niemniej ciekawe.

Dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom, a także pracownikom szkoły za zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Agnieszka Jaźwińska & Hanna Krupa

 

Komentarze zostały wyłączone.