Dzień Kropki

kropka

W tym roku, po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwość.

Historia o  Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III . Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Do uczniów klas młodszych dołączyli również starsi koledzy. Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby nie tylko uczniów, ale też dyrekcji i nauczycieli. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropy, kropki i kropeczki. W tym dniu nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropkami. Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką.