Czytelniczo – teatralna przygoda z „Anką Czytanką” klasy I

IMG_20170605_113346

5 czerwca „Anka Czytanka” odwiedziła dzieciaki z klasy pierwszej
w szkolnej bibliotece.
Pani Ania przywędrowała do nas z opowieścią interaktywną
pt. „Bajka o mrówce Karolinie”.
To historia nieznośnej mrówki, która tak rozrabiała, tak psociła,
tak dokuczała innym, że…

Projekt „Anka Czytanka” to warsztaty czytelnicze z elementami inscenizacji. Anka Czytanka czyta opowieść własnego autorstwa, najczęściej jest to opowieść stworzona specjalnie na spotkanie. Jest to forma aktywnego czytelnictwa. Uczestnicy słuchają historii i od razu ją odgrywają, wszyscy stają się aktorami. Narracja opowieści jest tak skonstruowana, że uczestnicy wchodzą w interakcję z innymi. Dodatkowo pojawiają się kostiumy i rekwizyty, które wzbogacają zajęcia i pozwalają uczestnikom przenieść się w świat fantazji. To okazja do kontaktu z rówieśnikami, wspólnego działania i przeżywania różnych emocji.

Dziękujemy Pani Annie Trzepizur ze  Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń
i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Dodaj komentarz