Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! – spotkanie ze strażakiem

20190208_091309_resized

8 lutego uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej oraz 5 i 6 latki z Przedszkola
wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem Panem –
mł. bryg. mgr inż. Arturem Szymankiem – Zastępcą Komendanta Powiatowego z  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lublińcu.
Na początku uczniowie obejrzeli krótkie filmy, które uświadomiły ,w jak błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się ogień. Następnie strażak omówił zagrożenia związane z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz te związane z emisją tlenku węgla. Przedstawił zasady
właściwej ewakuacji oraz sposoby powiadamiania służb ratowniczych.
W związku ze zbliżającymi się feriami uczniowie otrzymali kilka dobrych i ważnych rad
o zachowaniu się na lodzie, podczas zabaw na śniegu i zasadach udzielania pierwszej  pomocy.
Głównym celem kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla. Przede wszystkim to dobra forma wczesnego ostrzegania domowników. Największe zagrożenie stanowi dla człowieka tlenek węgla – czad. To cichy zabójca – NIE WIDAĆ! NIE SŁYCHAĆ !
NIE CZUĆ! W związku z tym nie można bagatelizować taki objawów, jak bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca.

Przypominamy podstawowe zasady, o których nigdy nie wolno zapomnieć:

Wzywaj straż pożarną natychmiast, jak zobaczysz pożar- nawet najmniejszy!
tel. 998 lub 112

Nie blokuj dróg i wyjść ewakuacyjnych!

Dokonuj okresowych przeglądów instalacji grzewczych!

Zamontuj czujnik!

Dodaj komentarz