Czas na zdrowie

paź 21, 2018 Świetlica Brak komentarzy
IMG-20181021-WA0012

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w tygodniowych zajęciach edukacyjnych z cyklu ”Czas na zdrowe odżywianie”. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia na podstawie wiersza S. Kraszewskiego ”Dla każdego coś zdrowego”, a następnie wykonały plakaty dotyczące tego, co warto jeść, a czego unikać, przygotowały prace plastyczne dotyczące zdrowego odżywiania pt. ”Zdrowy talerz’, układały rymowanki o owocach i warzywach. Bardzo chętnie brały udział w zabawie ruchowej ”Zanieś śniadanie” oraz w zajęciach chemicznych polegających na badaniu związków chemicznych spotykanych w życiu codziennym i ich właściwościach. Z kolei na zajęciach kulinarnych dzieci poznały przepis na przepyszne „Crumble z jabłkami”. Zwieńczeniem tego tygodnia był poczęstunek zdrowym sokiem jabłkowym i chrupkami kukurydzianymi, który ufundował sklepik szkolny. Pamiętajmy ”W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

 

Komentarze zostały wyłączone.