Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

lut 04, 2019 Archiwum Brak komentarzy
5

4 lutego przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lublińcuasp. szt. Iwona Ochman i st. sierż. Dominik Brzozowski spotkali się z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły. Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusze przestrzegali  przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówili o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa.
Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych.
Policjanci przypomnieli również o bezpieczeństwie w sieci.
Spotkanie z policjantem to kolejny element profilaktyki, aby rozpoczynające się już niedługo ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

-

Dodaj komentarz