BAJKA „O TADKU – NIEJADKU, BABCI I DZIADKU”

P1130605

Jaki jest najlepszy prezent dla dziecka? To czas, który mu poświęcimy. Taki cel przyświecał grupie rodziców i nauczycieli, którzy z inspiracji pani Beaty Kalamali utworzyli zespół aktorski „Po dzwonku”  i porwali się na realizację bajki muzycznej Danuty Wawiłow „O Tadku – Niejadku, Babci i Dziadku”. Przedstawienie było prezentem dla naszej szkolnej dziatwy z okazji Dnia Dziecka. Po ponad miesiącu intensywnych prób, 7 czerwca  mogliśmy zaprezentować efekty naszej pracy najbardziej wymagającej publiczności podczas trzech pokazów: pierwszy obejrzały nasze przedszkolaki, drugi uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, a na trzeci zaprosiliśmy gości z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej  w Lublińcu oraz seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Lublińcu. Oprawę muzyczną przygotowała pani Joanna Jurczyszyn, a reżyserią zajęła się pani wicedyrektor szkoły Renata Sady. Piękną scenografię przygotowała pani Joanna Wawrzyn. Wśród naszych scenicznych rekwizytów pojawił się prawdziwy sprzęt strażacki i oryginalne strażackie stroje, występował też wóz „prawie” strażacki, który pojawiał się w kłębach dymu i z rykiem syreny strażackiej. Szybkie zmiany akcji, wartkie i dowcipne dialogi przeplatane piosenkami śpiewanymi zbiorowo, gromko bądź rzewnie – to wszystko sprawiło, że publiczność nie mogła się nudzić. Wścibskie sąsiadki, dziarscy strażacy, energiczne kelnerki, prześmieszni cyrkowcy stanowili barwne tło dla trojga głównych bohaterów: Tadka, zagranego przez panią Lilianę Potempę, babci, w którą wcieliła się pani Renata Mańka i oczywiście dziadka, brawurowo zagranego przez pana Daniela Pałubskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, poświęcając swój czas, w zamian otrzymując uśmiechy od ucha do ucha i gromkie brawa.

Agnieszka Jaźwińska

Komentarze zostały wyłączone.