16 listopada 2017

AMO

O co chodzi?

Akademia Młodych Odkrywców to naukowa zabawa w studiowanie, rozwiązywanie zagadek życia codziennego i odkrywanie świata nauki. Pomaga w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci i młodzieży, rozbudza aktywności poznawczą, przekazuje wiedzę i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Wszystkie dziedziny nauki prezentowane w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Tematyka zajęć wykracza poza program szkolny, a prowadzącymi są pracownicy naukowi, eksperci w danej dziedzinie.

GRUPY AKADEMII MŁODYCH ODKRYWCÓW

ODKRYWCY

to najmłodsi studenci AMO. To zaledwie 5,6 – latkowie a także uczniowie klas I i II szkoły podstawowej. Wbrew pozorom to najbardziej wymagająca grupa. Jeśli coś ich zainteresuje, oddają się temu z wielką pasją, ale gdy zaczynają się nudzić, to potrafią być nie do ujarzmienia. Zawsze uśmiechnięci, spontaniczni i reagujący niesłychanie emocjonalnie.

POSZUKIWACZE

grupę tą tworzą uczniowie klas III, IV i V szkoły podstawowej. Nazwa grupy w pełni oddaje charakter jej studentów. Nieustannie poszukują i podążają za własnymi pasjami i marzeniami. Uzbrojeni w ciekawość, prześcigający się w pomysłowości są zawsze chętni do wspólnego eksperymentowania i rozwiązywania zagadek przyrody..

EKSPERCI

to najstarsza grupa studentów w Akademii. To uczniowie od klasy VI szkoły podstawowej w górę. Potrafią już wygłaszać własne teorie i wyrażać opinie, a także świadomie badać i analizować prawa rządzące światem.