33 Odznaki Krajoznawcze im. Edyty Stein w naszej szkole!

sty 22, 2019 Archiwum Brak komentarzy
1

W dniu 17 grudnia 2018r. podczas apelu szkolnego uroczyście wręczono uczniom oraz nauczycielom Odznaki Krajoznawcze im. Edyty Stein.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania ww. Odznaki należało odwiedzić 7 obowiązkowych miejsc w Lublińcu związanych z Patronką miasta – św. Edytą Stein oraz udokumentować obecność w tych miejscach i obiektach w Książeczce Odznaki Krajoznawczej poprzez skompletowanie pieczątek, zdjęć, szkiców, widokówek itp. Do ww. miejsc i obiektów należą:

1. Kościół parafialny p.w. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu-Steblowie – OBIEKT

2. Dom „Villa Nova” – MIEJSCE (obiekt nie istnieje)

3. Dom Courantów – OBIEKT

4. Pomnik na Małym Rynku – OBIEKT

5. Izba Pamięci w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW – OBIEKT

6. Cmentarz żydowski – OBIEKT

7. Synagoga – MIEJSCE (obiekt nie istnieje).

Obiekty i miejsca uczniowie zwiedzali pod opieką nauczycieli w terminie od 12 października do 8 listopada 2018r., następnie był wyznaczony termin na przygotowanie Książeczek Odznaki Krajoznawczej.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy dopełnili warunków przyznania Odznaki! Do nich należą:

Nauczyciele – p. Agnieszka Jaźwińska

Kl. IV a (7): Grzegorz Kowolik, Radosław Koza, Laura Lipiec, Ignacy Majczyna, Katarzyna Sowa, Zuzanna Wilk, Zuzanna Zajda

Kl. IV b (2): Piotr Filipiak, Róża Kawik

Kl. IV c (1): Denis Tomal

Kl. V a (5): Maria Chmura, Igor Jaźwiński, Tomasz Koza, Patrycja Maszkowska, Zuzanna Stężała

Kl. V b (4): Denis Franciszok, Mariola Kaczor, Emilia Kasprzyk, Zuzanna Sikora

Kl. V c (2): Zuzanna Pinkowska, Dominik Sroka

Kl. VI (4): Paulina Chudy, Piotr Kierach, Zuzanna Kos, Michał Kunicki

Kl. VII (2): Jakub Brol, Nikola Rolek

Kl. VIII (1): Kamil Zając

Kl. III G (4): Olga Budzik, Julia Burek, Anna Kierach, Karolina Krupa.

Mamy nadzieję, że jako uczniowie Szkoły im. Edyty Stein z dumą i szacunkiem będziecie nosić Odznakę Patronki szkoły i miasta. Zachęcamy pozostałych uczniów i nauczycieli do ubiegania się o Odznakę naszej Patronki.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk