Wyniki głosowania na „ZDJĘCIE ROKU” całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego „Cztery pory roku wokół mojej szkoły”

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii obiektu bądź obiektów    z podanej listy ukazując równocześnie porę roku – jesień, zimę, wiosnę, lato:

– rzeźba św. Edyty Stein

– pomnik bł. Józefa Cebuli

– aleja drzew Błogosławionych i Świętych

– drzewko św. Edyty Stein

– drzewko bł. Józefa Cebuli

– grota Lourdzka

– pomnik św. O. Eugeniusza de Mazenoda

– aktualny budynek szkoły (skrzydło prawe)

– dawny budynek szkoły (część środkowa)

– kościół pw. św. Stanisława Kostki.

Do czterech edycji Konkursu trwających dziesięć miesięcy: od września 2018r. do 7 czerwca 2019r. wpłynęło 188 prac konkursowych z ww. obiektami regionalnymi na terenie naszej szkoły, które wykonali uczniowie klas I, II, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej.W dniu 12 czerwca br. przeprowadzono głosowanie wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w kategorii „ZDJĘCIE ROKU”. Oddano 226 ważnych głosów. Po przeliczeniu głosów przez uczniów klasy VI okazało się, że:

I miejsce uzyskała Zuzanna Stężała z kl. V A za zdjęcie z EDYCJI ZIMOWEJ przedstawiające oświetloną zimową Grotę Lourdzką ze stajenką Betlejemską – fotografia wykonana porą nocną.

II miejsce zdobyła uczennica klasy II A – Wanessa Wróbel za zdjęcie z EDYCJI WIOSENNEJ z figurą św. Bernadetty z Groty Lourdzkiej.

III miejsce przypadło Kamilowi Zającowi z klasy VIII za dwa zdjęcia: z EDYCJI WIOSENNEJ z biedronką na palcu Sandry na tle kościoła oraz za fotografię z SESJI LETNIEJ prezentującą budynek szkoły w zielonej scenerii.

WYRÓŻNIENIE otrzymał Jakub Brol z klasy VII za zdjęcie z kaczką w parku obok Groty Lourdzkiej.

W pracach jury konkursowego udział wzięli nauczyciele naszej szkoły               – organizatorzy konkursu: p. Monika Świerczyńska i p. Liliana Mzyk. Nagrody w Konkursie w kategorii: ZDJĘCIE ROKU zakupiono z funduszy ze szkolnego kiermaszu.

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu wszystkich pięciu edycji:

– edycja jesienna

– edycja zimowa

– edycja wiosenna

– edycja letnia

– ZDJĘCIE ROKU.

Celami naszego całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego  „Cztery pory roku wokół mojej szkoły” były:

propagowanie edukacji regionalnej na przykładzie najbliższego otoczenia – terenu szkoły, sąsiadującego klasztoru i kościoła,

– znajomość obiektów regionalnych na ww. terenie;

– uwrażliwienie na piękno przyrody wokół nas objawiające się w czterech porach roku,

– doskonalenie techniki fotograficznej.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk