Wyniki edycji letniej całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego „Cztery pory roku wokół mojej szkoły”

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii obiektu bądź obiektów    z podanej listy ukazując równocześnie porę roku – lato:

– rzeźba św. Edyty Stein

– pomnik bł. Józefa Cebuli

– aleja drzew Błogosławionych i Świętych

– drzewko św. Edyty Stein

– drzewko bł. Józefa Cebuli

– grota Lourdzka

– pomnik św. O. Eugeniusza de Mazenoda

– aktualny budynek szkoły (skrzydło prawe)

– dawny budynek szkoły (część środkowa)

– kościół pw. św. Stanisława Kostki.

Do edycji letniej Konkursu trwającej dwa miesiące: maj i czerwiec (do 7 VI) wpłynęły 52 prace konkursowe z ww. obiektami regionalnymi na terenie naszej szkoły, które wykonali uczniowie klas I, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

I miejsce uzyskała Anna Postrach z kl. IV A (4 wybrane zdjęcia).

II miejsce zdobył uczeń klasy VII – Jakub Brol (2 wybrane zdjęcia).

III miejsce przyznano Zuzannie Kos z klasy VI (1 wybrane zdjęcie).

Wyróżnienia za zdjęcia zgłoszone do konkursu uzyskali:

Sylwin Kawik z klasy I b, Róża Kawik z klasy IV b, Zuzanna Stężała z klasy V A oraz Kamil Zając z klasy VIII.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w Konkursie serdecznie gratulujemy!

W pracach jury konkursowego udział wzięli nauczyciele naszej szkoły    – organizatorzy konkursu: p. Monika Świerczyńska i p. Liliana Mzyk oraz fotograf p. Mirosław Szraucner ze Studia Foto-Art. Nagrody w Konkursie /edycja letnia/ – ufundowano przez firmę WERIS Ewa Szraucner oraz   z funduszy ze szkolnego kiermaszu.

Celami naszego całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego  „Cztery pory roku wokół mojej szkoły” były:

propagowanie edukacji regionalnej na przykładzie najbliższego otoczenia – terenu szkoły, sąsiadującego klasztoru i kościoła,

– znajomość obiektów regionalnych na ww. terenie;

– uwrażliwienie na piękno przyrody wokół nas objawiające się w czterech porach roku,

– doskonalenie techniki fotograficznej.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk