Świetlicowe echa

Pierwszy tydzień maja poświęcony był tematyce Konstytucji 3-go Maja oraz Dniu Flagi. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, dlaczego należy szanować flagę oraz pozostałe symbole narodowe. Dzieci wykonały biało-czerwone serduszka. Z okazji Dnia Matki odbywały się zajęcia poświęcone właśnie mamom. Dzieci wypowiadały się na temat roli matki w rodzinie, sposobów wyrażania jej miłości, czytały i analizowały wiersze im poświęcone oraz wykonały kolorowy kwiatek dla swoich mam.

Promocja zdrowia to jedno z zadań szkoły, dlatego świetlica również włączyła się w projekt „Trzymaj formę”. Dzieci wzięły udział w rozmowach, w których głównymi bohaterami były oczywiście owoce i warzywa. Nie zabrakło też małego pokazu ”ruchu fizycznego’, który poprawia sprawność całego ciała.Przez cały rok dzieci brały udział w zajęciach muzycznych oraz zajęciach naukowych pod hasłem ”czy chemia jest ciekawa”. W świetlicy odbywały się również zajęcia”aktywnego słuchania” czytanych baśni. Najaktywniejsi otrzymali kolorowe balony. Nasza świetlica uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak tylko pogoda dopisuje, chętnie wychodzimy na plac zabaw.