TRZYMAJ FORMĘ !

Nasza szkoła ponownie przystąpiła do programu „Trzymaj formę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

W tym roku szkolnym w ramach realizacji programu odbyły się zajęcia wychowawcze, na których uczniowie analizowali piramidę zdrowego żywienia, a uczniowie młodszych klas przygotowywali swoje drugie śniadanie składające się ze zdrowych produktów. Podczas przerwy śniadaniowej każdy mógł poczęstować się owocami oraz sokiem marchewkowym przygotowanym przez uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez Panią Martynę Lampa, przedstawicielkę Natur House, na temat dodatków do żywności oraz ich wpływu na zdrowie człowieka.

Dla chętnych odbył się szkolny konkurs „Zdrowo się odżywiam”, sprawdzający wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania oraz konkurs „Zdrowie na talerzu”, który polegał na przygotowaniu w domu wraz z rodzicami potrawy w oparciu o piramidę zdrowego żywienia.

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce zdrowego odżywiania a zajęcia prowadzone podczas wychowania fizycznego zachęcały uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *