Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka”

24 maja grupy 4, 5 i 6 latków pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka”. Podczas pobytu dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy w gospodarstwie oraz poznać zwierzęta zamieszkujące zagrodę – kuce walijskie, kuce szetlandzkie, owce, kury, perliczki, krowę… i wiele innych 🙂 Każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił dojąc krowę, a miłym akcentem była także przejażdżka na kucyku.

Oprócz poznawania gospodarstwa przedszkolaki wzięły udział także w warsztatach edukacyjnych. W związku ze zbliżającym się Dniem Mamy, każdy wykonał piękny bukiet podczas warsztatów florystycznych. Następnie mogliśmy spróbować swoich sił podczas robienia masła, które później zjedliśmy ze świeżymi bułeczkami.