VIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny w SP im. św. Edyty Stein

15 maja w auli SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny pod patronatem Starosty Lublinieckiego.

Wzięło w nim udział aż osiem  trzyosobowych drużyn z powiatu lublinieckiego: lublinieckie SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4  i SP im. św. Edyty Stein, Szkoła Podstawowa z Kochanowic, Szkoła Podstawowa z Kośmider, Szkoła Podstawowa z Koszęcina oraz Szkoła Podstawowa z Olszyny.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, wykraczającą poza podstawę programową: m.in. rozpoznawali  greckich bogów po ich atrybutach, odgadywali zagadki, szukali skojarzeń, układali mitologiczne puzzle i prezentowali kalambury z mitologicznych frazeologizmów. Widownią konkursu byli nauczyciele i opiekunowie uczniów.

Konkurs obejmował dziesięć konkurencji, zarówno ustnych, jak i pisemnych. Po podliczeniu punktów i emocjonującej dogrywce okazało się, że I miejsce zajęła drużyna z SP im. św. Edyty Stein, II miejsce zajęła drużyna z SP im. Jana Pawła II w Koszęcinie, a III miejsce drużyna z SP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu, jury przyznało również wyróżnienie dla SP im. Karola Miarki w Kochanowicach. Zwycięzcy otrzymali ciekawe gry planszowe, puchary i gadżety ufundowane przez Starostwo Lublinieckie.  Po poczęstunku, który ufundowała Szkolna Kasa Oszczędności, wszyscy uczestnicy konkursu pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Mamy nadzieję, że za rok również odwiedzą nas entuzjaści barwnych losów olimpijskich bogów, serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Jaźwińska i Hanna Krupa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *