Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

lis 25, 2018 Archiwum Brak komentarzy
IMG_7496

20 listopada 2018 roku uroczyście i w podniosłej atmosferze uczciliśmy w naszej szkole 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie w barwny sposób zaprezentowali patriotyczny montaż słowno – muzyczny przedstawiający trudną drogę do odzyskania przez nasz kraj niepodległości 11 listopada 1918 roku. Nie zabrakło także wkładu naszego regionu śląskiego w tym ważnym okresie historycznym. Aktorzy z dużym zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Piękne recytacje utworów oraz poruszający śpiew piosenek żołnierskich i powstańczych dostarczyły wielu wzruszeń. W przybliżaniu historii pomogła również ciekawa prezentacja slajdów dotycząca osób związanych z odzyskaniem niepodległości. Oddaliśmy hołd zarówno znanym politykom – twórcom Niepodległej Polski, jak i wielu bezimiennym bohaterom – walczącym o wolność naszego kraju. Klimat i wyjątkowość spotkania podkreślała piękna patriotyczna dekoracja i odświętny ubiór naszych uczniów.

Scenariusz przedstawienia opracowały panie Hanna Krupa i Brygida Cziudai.  Stronę muzyczną przygotował pan  Krzysztof Gembała. W przygotowaniu dekoracji pomagała pani Joanna Wawrzyn.